субота, 12 грудня 2015 р.

Антарктида. Фізико-географічне положення. Відкриття та дослідження материка. 7 клас.

  Мета уроку: виявити особливості унікальності і своєрідності географічного положення, природи Антарктиди; дати уявлення про відкриття, подорожі та сучасні дослідження на материку; розвивати пізнавальний інтерес до географії, уміння працювати з картою, атласом, контурною картою; самостійно мислити, робити висновки; виховувати патріотичні,екологічні, естетичні почуття.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: фізична карта Антарктиди, атласи, контурні карти, презентація.
                                                Хід уроку
1. Організація учнів до уроку.
2. Актуалізація опорних знань.
   Асоціативний кущ:    Які асоціації у вас виникають з поняттям « Антарктида»?
 Холод                                          лід                                      пінгвіни

                                           АНТАРКТИДА

Недоступність                           найхолодніше                     полярна ніч


Фронтальне опитування. Питання:
1.Що входить в поняття « географічне положення материка»?
2.Географічне положення яких материків ми вже вивчали?
3. Назвіть материки південної півкулі?

3. Вивчення нового матеріалу
- Отже, сьогодні на уроці ми будемо вивчати Антарктиду, а саме:
                    План уроку
1. Географічне положення Антарктиди.
2. Антарктида і Антарктика.
3. Берегова лінія материка.
4. Відкриття і сучасні дослідження.

- В кінці уроку дамо відповідь на питання: ЧОМУ АНТАРКТИДА БУЛА ПРОГОЛОШЕНА МАТЕРИКОМ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА?
            -    Вивчати тему будемо за допомогою виступів географа, окраїнолога, історика, дослідника.
А) фізико-географічне положення (виступ географа з використанням презентації «Антарктида»)
Завдання: за допомогою діаграми Вена порівняйте положення Антарктиди і Пд. Америки.
Б) Антарктида і Антарктика( пояснення вчителя)
Завдання: за фізичною картою світу обчисліть відстань в кілометрах від Антарктиди до материків пд. півкулі.
В) берегова лінія материка( виступ окраїнолога)
Завдання: на контурній карті позначити елементи берегової лінії.
Г) відкриття і дослідження ( виступ історика і дослідника)
Завдання: виділити основні етапи відкриття материка ( таблиця)
4.Узагальнення та корекція знань з вивченої теми
                              Висновки:
- Фізико- географічне положення Антарктиди визначається її положенням навколо Південного полюса.
  -Відкрила материк у  1820р. російська експедиція.
  -Південний полюс вперше досяг Р. Амундсен.
  -З  1995р. працює українська антарктична станція Академік Вернадський.
                Завдання для контролю знань:
1. Встановити співвідношення:
Моря                                           полюси                         дослідники
 Уеделла                                  Холоду                            Скотт
Росса                                        Південний                       Лазарєв

2. Скласти карту –мозаїку (робота в групах)
3. Відповідь на проблемне питання
5.Підсумок уроку. Домашнє завдання.
Стр. 174-177-переказувати, позначити наукові полярні станції Росії,США,  Франції, Японії, Великої Британії на контурній карті.


Немає коментарів:

Дописати коментар